Biuletyn Euro Info 7/2020

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2020

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,
 
jednolita europejska licencja, prowadzenie arkusza kluczowych informacji inwestycyjnych czy obowiązek podziału klientów na doświadczonych i niedoświadczonych – to tylko niektóre ze zmian wprowadzonych przez przyjęte niedawno unijne rozporządzenie w sprawie finansowania społecznościowego, czyli crowdfundingu. Wspomniana regulacja ma z jednej strony zapewnić podmiotom poszukującym kapitału możliwość sięgnięcia po nowe źródła finansowania, eliminując przy tym wątpliwości dotyczące ich legalności, z drugiej zaś -powinna zapewniać ogólnoeuropejskie ramy crowdfundingu, które umożliwią platformom transgraniczną działalność we wszystkich państwach Unii. Ujednolicenie zasad w tym obszarze wydaje się szczególnie istotne ze względu na to, że crowdfunding, a zwłaszcza crowdinvesting, rozwija się ostatnio bardzo intensywnie i to pomimo trudności wynikających z pandemii COVID-19. Warto zatem zapoznać się z treścią artykułu pt. „Crowdfunding w świetle nowych regulacji unijnych”.
 
Inną kwestią, którą staramy się przybliżyć w tym numerze Biuletynu, jest rażąco niska cena w zamówieniach publicznych. Jest to zagadnienie, z którym wcześniej czy później zmierzy się większość przedsiębiorców biorących udział w przetargach. W jaki sposób można postarać się przekonać zamawiających, że przy wykonywaniu zamówienia nie zaniżamy sztucznie ponoszonych kosztów – o tym przeczytamy w artykule pt. „Rażąco niska cena w przetargach”. 
 
Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.
 
Z wyrazami szacunku
zespół redakcyjny
Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Katalog Laureatów XXIV Konkursu Polski Produkt Przyszłosci

Katalog

Katalog Laureatów XXIV Konkursu Polski Produkt Przyszłosci

Zobacz
Barometr Innowacyjności. Program Operacyjny Innowacyjny Rozwój

Raport

Barometr Innowacyjności. Program Operacyjny Innowacyjny Rozwój

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (czerwiec 2022)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (czerwiec 2022)

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań