Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 7/2020

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2020

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,
 
jednolita europejska licencja, prowadzenie arkusza kluczowych informacji inwestycyjnych czy obowiązek podziału klientów na doświadczonych i niedoświadczonych – to tylko niektóre ze zmian wprowadzonych przez przyjęte niedawno unijne rozporządzenie w sprawie finansowania społecznościowego, czyli crowdfundingu. Wspomniana regulacja ma z jednej strony zapewnić podmiotom poszukującym kapitału możliwość sięgnięcia po nowe źródła finansowania, eliminując przy tym wątpliwości dotyczące ich legalności, z drugiej zaś -powinna zapewniać ogólnoeuropejskie ramy crowdfundingu, które umożliwią platformom transgraniczną działalność we wszystkich państwach Unii. Ujednolicenie zasad w tym obszarze wydaje się szczególnie istotne ze względu na to, że crowdfunding, a zwłaszcza crowdinvesting, rozwija się ostatnio bardzo intensywnie i to pomimo trudności wynikających z pandemii COVID-19. Warto zatem zapoznać się z treścią artykułu pt. „Crowdfunding w świetle nowych regulacji unijnych”.
 
Inną kwestią, którą staramy się przybliżyć w tym numerze Biuletynu, jest rażąco niska cena w zamówieniach publicznych. Jest to zagadnienie, z którym wcześniej czy później zmierzy się większość przedsiębiorców biorących udział w przetargach. W jaki sposób można postarać się przekonać zamawiających, że przy wykonywaniu zamówienia nie zaniżamy sztucznie ponoszonych kosztów – o tym przeczytamy w artykule pt. „Rażąco niska cena w przetargach”. 
 
Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.
 
Z wyrazami szacunku
zespół redakcyjny
Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, które mogą Cię zainteresować

CROWDFUNDING. Diagnoza potrzeb i uwarunkowań pod kątem projektowania instrumentu wsparcia

Raport

CROWDFUNDING. Diagnoza potrzeb i uwarunkowań pod kątem projektowania instrumentu wsparcia

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (kwiecień 2024)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (kwiecień 2024)

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (marzec 2024)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (marzec 2024)

Zobacz

Polecane artykuły

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować