Pomiń nawigację

29 czerwca 2020 r.

Pomoc w koronakryzysie: Jak prowadzić firmę online, konkurs NCBR oraz wsparcie dla dużych firm. Zapraszamy na webinaria MR i PARP

W tym tygodniu odbędą się trzy wideokonferencje dla przedsiębiorców w ramach cyklu „Tarcza Antykryzysowa dla Biznesu”.  Poniedziałkowe webinarium będzie poświęcone zagadnieniom związanym z prowadzeniem firmy online oraz praktycznym wykorzystaniem pomocy w czasie epidemii na przykładzie branży turystycznej. 1 lipca zostaną przedstawione zasady konkursu „Koronawirusy” NCBR, w którym pula grantów to aż 200 mln zł. 2 lipca br., eksperci z Polskiego Funduszu Rozwoju zaprezentują Tarczę Finansową dla Dużych Firm.

Cykl „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” to 20 spotkań on-line poświęconych wybranym narzędziom z tarczy antykryzysowej i finansowej, które organizują Ministerstwo Rozwoju i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W każdym tygodniu eksperci z dziedzin prawa, finansów
i ekonomii dzielą się z przedsiębiorcami wiedzą i praktycznymi wskazówkami na temat korzystania z rozwiązań osłonowych proponowanych firmom przez rząd.

Spotkania w tygodniu 29.06-03.07.2020 r.:

 • poniedziałek 29 czerwca, godz. 13:00 „Biznes w czasach pandemii na przykładzie branży turystycznej. Jak prowadzić firmę online na Biznes.gov.pl. Tarcza Antykryzysowa od strony praktycznej”
 • Najczęściej pojawiające się problemy firm w związku z rozwiązaniami Tarczy Antykryzysowej
 • Warunki zatrudnienia podczas epidemii
 • gov.pl – praktyczne informacje dla przedsiębiorców.

- Biznes.gov.pl to portal, który pomaga prowadzić biznes online. Teraz, w czasie pandemii ma to szczególne znaczenie. Na Biznes.gov przedsiębiorcy mogą wysyłać wnioski do urzędów przez internet. Usługi dotyczące tarczy antykryzysowej, takie jak umorzenie, rozłożenie na raty czy odroczenie terminu zaległości podatkowych pokazują, jak wielu przedsiębiorców z tego korzysta. Od marca przez Biznes.gov złożono ponad 24 tys. takich wniosków – informuje Dominik Wójcicki, dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej, Ministerstwo Rozwoju

 • środa 1 lipca, godz. 13:00 „Szybka Ścieżka – Koronawirusy”
 • Ogólne informacje o konkursie
 • Zakres tematyczny
 • Kto może do niego przystąpić

Konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy” jest przeprowadzany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Jego celem jest wyłonienie do dofinansowania projektów, które obejmują prace B+R z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARSCoV-2, jak również poprawy bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparcia jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego. Na konkurs przeznaczono 200 mln zł. Podczas webinarium, eksperci opowiedzą o zasadach i warunkach udziału, jego zakresie tematycznym, a także o kryteriach oceny wniosków.

W pierwszej, zakończonej 5 czerwca rundzie naboru wpłynęło 40 wniosków, których autorzy przedstawili projekty na kwotę dofinansowania ponad 238 mln zł. To pokazuje olbrzymi potencjał polskich przedsiębiorców i naukowców w tworzeniu innowacji, które mogą pomóc w walce z chorobami wywołanymi przez koronawirusy. Zapraszam kolejne firmy i konsorcja do składania wniosków w konkursie – mówi dyrektor NCBR dr inż. Wojciech Kamieniecki                                                                

 • czwartek 2 lipca, godz. 13:00 „Tarcza Finansowa PFR dla Dużych Firm
 • Instrumenty finansowania dla dużych firm
 • Warunki przystąpienia do programu
 • Na co można przeznaczyć uzyskane środki

Przebieg konferencji

Każde spotkanie podzielone jest na trzy części. Pierwsza to indywidualne prelekcje zaproszonych ekspertów. Druga ma charakter moderowanej dyskusji, w której paneliści rozmawiają o zagadnieniach poruszanych w trakcie spotkania. Podczas  ostatniej części, eksperci odpowiadają na pytania internautów. Dodatkowo, bezpośrednio po zakończeniu każdego wydarzenia jest uruchomiany trzygodzinny dyżur ekspercki (nr tel. 22 101 04 01), podczas którego można skorzystać z telefonicznych konsultacji.

Konferencje będą transmitowane na żywo na stronie internetowej www.parp.gov.pl/tarcza. Pytania do ekspertów można przesłać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

--------

Partnerami cyklu wideokonferencji „Tarcza Antykryzysowa dla biznesu” są Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 29.06.2020 13:34
Poprawiono: 29.06.2020 13:27
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: