Pomiń nawigację

1 grudnia 2022

To się ogląda w 2022! Filmy dla firm, które rozwijają swoje kompetencje

Udostępnij

Zapraszamy do obejrzenia rozmów z ekspertami, które zostały zrealizowane w ramach projektu Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw i zostały opublikowane w 2022 r.

Rozmowy dotyczyły:

  1. Sygnaliści w firmie – kim są i jak ich chronić?
  2. Zarządzenie pracą zdalną – przepisy i praktyka
  3. Zabezpieczenie należności, czyli jak uchronić biznes przed nieuczciwym kontrahentem
  4. Service Design - jak projektować nowe usługi
  5. Zakładanie firmy w Polsce. Aspekty prawne. Film w języku ukraińskim.
  6. Zakładanie firmy w Polsce. Aspekty prawne. Film w języku rosyjskim.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o nagraniach.

Zapraszamy również na naszą playlistę na YouTube.


Sygnaliści w firmie - kim są i jak ich chronić? Rozmowa z ekspertem

Czy wdrożenie procedur dotyczących sygnalistów może być korzystne dla firmy? Jakie są obowiązki pracodawców wynikające z dyrektywy o sygnalistach? Dlaczego warto uczyć pracowników, jak wygląda dobre zgłoszenie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z zagadnieniem sygnalistów znajdziecie w rozmowie Justyny Dżbik-Kluge z adwokatem Pawłem Sawickim, ekspertem specjalizującym się w prawie karnym gospodarczym i compliance.

Zobacz prezentację


Service design. Rozmowa z ekspertem

Projektowanie usług (service design) to proces projektowy, który od kilku lat nieprzerwanie zyskuje na popularności. Stosują go nie tylko duże korporacje, ale też średnie, czy nawet małe firmy, które chcą od zera stworzyć nową, dobrze zaprojektowaną usługę, bądź ulepszyć tę już istniejącą.

O tym czym jest service design, jakie daje korzyści, jakie narzędzia wykorzystuje i dlaczego warto stosować tę metodologię podczas projektowania usług, opowiada Tomasz Chyrchel w rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge. 

Zobacz prezentację


 Zarządzanie pracą zdalną – przepisy i praktyka. Rozmowa z ekspertem 

Jaka jest różnica pomiędzy pracą zdalną, home office oraz telepracą? Jakie przepisy regulują pracę zdalną? Czy pracodawca musi spełnić dodatkowe obowiązki w związku z wprowadzeniem pracy zdalnej? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z zagadnieniem pracy zdalnej znajdziecie w rozmowie Justyny Dżbik-Kluge z mecenas Magdaleną Rycak, ekspertką specjalizującą się w indywidualnym oraz zbiorowym prawie pracy.

Zobacz prezentację

 


Zabezpieczenie należności, czyli jak uchronić biznes przed nierzetelnym kontrahentem. Rozmowa z ekspertem

Czy wiesz od czego zacząć weryfikację kontrahenta i jak tego dokonać? Jakie kolejne kroki przedsiębiorcy powinni podjąć, żeby ograniczyć ryzyko związane z kontrahentami? Z jakiego wachlarza rozwiązań mogą jeszcze skorzystać?

O tym z jakich możliwości mogą skorzystać przedsiębiorcy, aby zabezpieczyć się przed nierzetelnym kontrahentem rozmawia Justyna Dżbik-Kluge z Pawłem Terpiłowskim, radcą prawnym, autorem publikacji, ekspertem specjalizującym się w prawnych aspektach sprzedaży i podatkach pośrednich, który doradza zarówno przedsiębiorstwom, artystom, jak i osobom prywatnym w zakresie prawno-podatkowym oraz obrotu gospodarczego, w tym międzynarodowego.

Zobacz prezentację


Film szkoleniowy po ukraińsku – zakładanie firmy w Polsce

Planujesz założyć działalność gospodarczą w Polsce, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz jaką formę działalności wybrać na początek? Obawiasz się skomplikowanych procedur? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu szkoleniowego po ukraińsku przygotowanego w ramach Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw, dzięki któremu uzyskasz informacje niezbędne do rozpoczęcia własnego biznesu w Polsce!

Zobacz prezentacjęZobacz też webinaria, które zrealizowaliśmy 2022 r. oraz opublikowane w roku 2021 rozmowy z ekspertami.

 

Zobacz więcej podobnych artykułów