Pomiń nawigację

Biuletyn Euro Info 7/2019

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2019

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

etykiety efektywności energetycznej umieszczane na urządzeniach elektrycznych mają ułatwić kupującym podejmowanie świadomych decyzji dotyczących energooszczędnych i przyjaznych środowisku zakupów. Aby informacja zamieszczana na etykietach była bardziej zrozumiała dla konsumentów i aby mogła pomóc im w dokonywaniu bardziej świadomych wyborów zakupowych, w marcu 2019 r. Komisja Europejska przyjęła nowe oznakowanie w zakresie efektywności energetycznej. Obejmuje ono zmywarki, pralki i pralko-suszarki, lodówki, lampy, wyświetlacze elektroniczne (w tym telewizory), a także urządzenia chłodnicze z funkcją sprzedaży bezpośredniej (automaty). Jakie są najważniejsze zmiany we wspomnianym obszarze i co one oznaczają dla sprzedawców oraz konsumentów, przybliży treść artykułu pt. „W obliczu zmian w oznakowywaniu sprzętu z etykietami energetycznymi”.

Warto także zapoznać się z tekstem nt. uprzednich porozumień cenowych (APA). To rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców dokonujących transakcji w ramach grupy kapitałowej. 

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

 

Z wyrazami szacunku

Zespół redakcyjny Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, które mogą Cię zainteresować

Biuletyn Euro Info 6/2019

Poradnik

Biuletyn Euro Info 6/2019

Zobacz
Biuletyn Euro Info 5/2019

Poradnik

Biuletyn Euro Info 5/2019

Zobacz
Biuletyn Euro Info 4/2019

Poradnik

Biuletyn Euro Info 4/2019

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

Cel dofinansowania
Dla kogo
Nie wiesz do której kategorii należysz?
Kwota wsparcia (w zł)
Etapy rozwoju firmy
Program
  • Fundusze na lata 2021-2027
  • Fundusze na lata 2014-2020
Status ogłoszenia
Szukaj po frazie
Wybrane filtry
Znaleziono: ... wyników